„KOCHASZ DZIECI - NIE PAL ŚMIECI!”

b_500_500_16777215_00_images_szkolne_aktualnosci_dzieci_niepalsm_DSC_0410.JPG

Pod takim hasłem odbył się tegoroczny Dzień Ochrony Środowiska w Szkole Podstawowej w Wygiełzowie. Była to również okazja do podsumowania działań ekologicznych realizowanych w szkole we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Bełchatowie. Swoją obecnością zaszczycił nas w tym dniu Kierownik referatu ds. edukacji ekologicznej w Starostwie Powiatowym -  pan Tomasz Głowacki. Uroczystość rozpoczęła się od montażu słowno – muzycznego, poruszającego problem spalania śmieci, zaprezentowanego przez uczniów klas IV . Następnie podsumowane zostały konkursy, które cieszyły się dużą popularnością:

•  Szkolny Konkurs „Śmieciowy Ekoludek” dla uczniów klas I – VII, który polegał na wykonaniu ekoludka z odpadów
  •  Gminny Konkurs „Jestem EKO” polegający na nagraniu krótkiego filmu o tematyce ekologicznej.

Nagrody laureatom konkursów wręczyli: Kierownik referatu ds. edukacji ekologicznej pan Tomasz Głowacki i dyrektor szkoły Mariola Głowacka.  Na zakończenie apelu odbył się pokaz nagrodzonych filmów.

Laureaci konkursów otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bełchatowie, za co dziękujemy.

Oto wyniki konkursów:

Gminny Konkurs „Jestem EKO”

I miejsce  - Iga Biegańska ze Szkoły Podstawowej w Bujnach Szlacheckich

II miejsce – Marta Małasiewicz i Anna Rogut ze Szkoły Podstwowej nr 2 w Zelowie

Szymon Tosik i Kacper Gral ze Szkoły Podstawowej w Wygiełzowie

III miejsce – Patrycja Krysiak ze Szkoły Podstawowej w Wygiełzowie

Wyróżnienia: Bartłomiej Smolny i Nikodem Gral ze Szkoły Podstawowej nr 2

oraz Adrian Radzimierski ze Szkoły Podstawowej w Wygiełzowie

Szkolny Konkurs „Śmieciowy Ekoludek” :

• w kategorii klas I – III

I miejsce  - Zofia Majchrzak z kl. III i Zuzanna Łyszkowicz z kl. II

II miejsce – Jakub Baranowski z kl. III i Maja Włodarczyk z kl. I