Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
25.jpg

Wraz z ciągłym rozwojem zastosowań komputera wzrasta rola edukacji informatycznej, dlatego celowe wydaje się wprowadzenie jej elementów w pierwszym etapie kształcenia w szkole podstawowej i tym samym wykorzystanie komputera, jako środka dydaktycznego w ramach kształcenia zintegrowanego. Dlatego zajęcia z projektu „wyrównajmy szanse” są też realizowane dla uczniów klasy II i III . Zajęcia komputerowe dla klas IV-VI przeznaczone są natomiast dla uczniów o utrudnionym dostępie do komputera i Internetu a chcących rozwijać swoje zainteresowania w dziedzinie technologii informatycznej. W zajęciach uczestniczy 10 osób z klas IV-VI i 14 z klas I-III.

Celem tych zajęć jest:

  • rozwijanie zainteresowań informatycznych,
  • podnoszenie poziomu kultury technicznej młodzieży,
  • kształtowanie nawyków zdobywania wiedzy z zastosowaniem najnowszych osiągnięć techniki,
  • wyrabianie umiejętności posługiwania się sprzętem komputerowym w rozwiązywaniu różnych zadań praktycznych,
  • tworzenie warunków do realizacji twórczości uczniowskiej - rozwijania i rozumienia otaczającego świata,
    rozwijania uzdolnień w dziedzinie informatyki.

 

Czytaj więcej: Zajęcia komputerowe ICT Czytaj więcej: Zajęcia komputerowe ICT

Czytaj więcej: Zajęcia komputerowe ICT

 

Zajęcia kola matematycznego prowadzone są dla uczniów klasy szóstej, aby rozbudzić w nich zainteresowanie matematyka i rozwijąc uzdolnienia oraz pomagać w nadrabianiu zaległości. Maja one za zadanie kształtować umiejętności określone w standardach egzaminacyjnych, aby lepiej przygotowac uczniów do sprawdzianu po szkole podstawowej oraz do konkursów.
W szkole odbywają się również zajęcia wyrównawcze dla uczniów klasy V. Zajęcia te przeznaczone są dla uczniów mających problemy z matematyką. Mają na celu: uzupełnianie braków w wiadomościach matematycznych, praktyczne utrwalenie umiejętności zdobytych na lekcjach matematyki, stymulowanie logicznego myślenia.

Czytaj więcej: Koło matematyczne

Czytaj więcej: Koło matematyczne

Na zajęciach sportowych realizujemy program ,,Piłka nożna moim sportem”. Gry sportowe, a wśród nich piłka nożna należą do dyscyplin, które młodzież bardzo chętnie uprawia. Uczestnicząc w tych zajęciach dzieci w pełni zaspokajają potrzebę ruchu, regenerują siły fizyczne i psychiczne, rozwijają sprawność psychomotoryczna oraz podnoszą umiejętności w zakresie piłki nożnej na wyższy poziom. Miejmy nadzieje, ze opanowane sprawności będą w przyszłości wykorzystane we współzawodnictwie sportowym z innymi szkołami.

 

Czytaj więcej: Zajęcia sportowe Czytaj więcej: Zajęcia sportowe

Na zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze w klasie I w ramach projektu "Wyrównajmy Szanse" uczęszcza 9 dzieci. Dzieci nabywają umiejętności czytania, pisania i liczenia poprzez ćwiczenia koncentracji, uwagi, rozwijania spostrzegawczości, wspomaganie koordynacji wzrokowej uczniów i percepcji słuchowej.

Czytaj więcej: Zajęcia w klasie I Czytaj więcej: Zajęcia w klasie I

Na zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze w klasie III w ramach projektu "Wyrównajmy Szanse" uczęszcza ośmioro dzieci, 3 dziewczynki i 5 chłopców. Głównym celem zajęć jest wyrównywanie osiągnięć edukacyjnych uczniów, poprawne nawiązywanie kontaktów w grupie.

Czytaj więcej: Zajęcia w klasie III Czytaj więcej: Zajęcia w klasie III

Czytaj więcej: Zajęcia w klasie III Czytaj więcej: Zajęcia w klasie III

Czytaj więcej: Zajęcia w klasie III

 

 

 

adres: 

    Wygiełzów 17

    97-425 Zelów

sekretariat:

    tel./fax (044) 634-14-91

napisz do nas:

    spwygielzow@zelow.pl


 

 


 

Licznik odwiedzin

1800582
DzisiajDzisiaj829
WczorajWczoraj1362
Bieżący tydzieńBieżący tydzień2191
Bieżący miesiącBieżący miesiąc44658
WszystkichWszystkich1800582