Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
IMG_1330.jpg

          Czytaj więcej: ,,EKOPRACOWNIA POD CHMURKĄ”

         Nasza szkoła przystąpiła do Konkursu pn. ,,Ekopracownia pod chmurką” ogłoszonego przez WFOŚiGW w Łodzi na najlepszy projekt polegający na zagospodarowaniu przyszkolnego terenu. Z radością informujemy, że otrzymaliśmy takie dofinansowanie w kwocie 49 412,00 zł. Dzięki otrzymanej dotacji utworzymy ,,Zielony zakątek – nauka i relaks”, który wzbogaci możliwości dydaktyczne placówki, przyczyni się do podniesienia estetyki terenu przyszkolnego oraz zapewni uczniom i ich rodzicom miejsce do wypoczynku i relaksu. Ponadto w ramach tworzonego projektu planujemy:

- wyposażyć ekopracownię w ogrodowe ławki i stół, gdzie pod okiem nauczyciela uczniowie mogliby prowadzić w ciekawy sposób eksperymenty i badania oraz analizować zjawiska przyrodnicze,

- zakupić  tablice dydaktyczne stojące z drewnianym stelażem opisujące pospolite gatunki ptaków, owadów i drzew najbliższej okolicy, by dzieci nauczyły się je rozpoznawać,

- umieścić w ogrodzie stację pogody, by uczniowie mogli obserwować i mierzyć składniki pogody,

- ustawić zegar słoneczny, by dzieci nauczyły się określać czas na podstawie położenia Słońca,

- urządzić w ogrodzie ,,ptasią stołówkę” (zawiesić karmniki, budki lęgowe, poidełka..)

- wykonać skalniak ze skał naszych okolic,

- zakupić lornetki do obserwacji ptaków, atlasy drzew, ptaków i owadów.

          Jedną grządkę przeznaczymy na ziołowy ogródek, w którym dzieci będą mogły siać aromatyczne zioła. Następnie sporządzać z nich herbatki i poznawać ich leczniczą moc.

         Chcemy, by ogród był dla dzieci nie tylko miejscem  nauki, ale także wypoczynku i relaksu. Celem realizowanego w ogrodzie programu edukacyjnego będzie  rozwijanie zmysłów, uwrażliwianie na bodźce płynące z otoczenia: naturalne barwy, zapachy i dźwięki.

Planujemy posadzić m.i. rośliny o silnym zapachu,  by zapoznać dzieci z elementami aromaterapii. Wykorzystamy rosnące na działce okazałe lipy, by przekazać uczniom wiedzę o pozytywnym wpływie drzew na samopoczucie człowieka (drzewoterapia).   

Posadzimy rośliny miododajne wabiące owady, by dzieci poznały gatunki owadów pożytecznych oraz ich znaczenie w przyrodzie. Zawiesimy domki dla owadów. Będziemy uczyć dzieci słuchania dźwięków natury (śpiewu ptaków), które leczą ciało i duszę człowieka i są najlepszym sposobem na problemy z koncentracją, zmęczeniem i trudami szkolnego życia.

        Uzupełnieniem tej części ogrodu będzie gra terenowa ,,Leśne rekordy”, w której dzieci bądą miały szansę sprawdzić się w skoku w dal i zmierzyć się z rekordzistami występującymi w świecie zwierząt.

        W ogrodzie planujemy zainstalować system nawadniający, który pozwoli na optymalne zaopatrzenie roślin w wodę w zależności od miesiąca i ilości opadów deszczu.

www.zainwestujwekologie.pl

PRZED

PO

 

 

 

adres: 

    Wygiełzów 17

    97-425 Zelów

sekretariat:

    tel./fax (044) 634-14-91

napisz do nas:

    spwygielzow@zelow.pl


 

 


 

Licznik odwiedzin

1664533
DzisiajDzisiaj1737
WczorajWczoraj1794
Bieżący tydzieńBieżący tydzień3531
Bieżący miesiącBieżący miesiąc76351
WszystkichWszystkich1664533