Sierpień

W dniu 10 sierpnia 2017 r. w Domu Kultury w Zelowie, odbyło się podpisanie umów dotacji w ramach Programu Grantowego Działaj Lokalnie X Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Dobroczynne "RAZEM".

Wrzesień - październik

• W pierwszych dniach roku szkolnego przekazano informacje uczniom oraz ich rodzicom o realizowanym projekcie i pozyskanych na ten cel środkach.
  • Nawiązano współpracę z wolontariuszami, którzy będą wraz z członkami grupy inicjatywnej „Pracusie” realizować zadania zaplanowane w projekcie.
  • Przeprowadzono rekrutację dzieci do szkolnego koła teatralnego, które rozpoczęło swoją działalność od 6 września 2017 roku. W zajęciach koła uczestniczy 23 uczniów.
  • Zakupiono aparat fotograficzny i część materiałów potrzebnych do realizacji zajęć
    i kroniki.
  • Dokonano wyboru uczniów do pracy w zespole prowadzącym kronikę szkolnych wydarzeń kulturalnych.
  • Wykonano dokumentację fotograficzną z wydarzeń kulturalnych odbywających się
    w szkole.
  • W ramach zajęć koła teatralnego dzieci klas IV – VII przygotowały patriotyczny montaż słowno – muzyczny pt.: „Naszym zadaniem jest pamięć…” z okazji 78 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego (akademia 27 września o zasięgu gminnym). Młodzi artyści podczas występu wykazali się wyjątkowymi talentami muzycznymi i recytatorskimi, wywołując u zebranych łzy wzruszenia.
  • Ponadto na zajęciach koła wykonano potrzebne do programu artystycznego elementy     dekoracji.
  • Członkowie koła teatralnego wzięli udział w eliminacjach szkolnych do Gminnego Konkursu Recytatorskiego pt. „W nowy rok szkolny na wesoło”, którego organizatorem był Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Obrońców Praw Człowieka w Zelowie. Przeprowadzone eliminacje szkolne pozwoliły wyłonić trzy uczennice, które reprezentowały naszą szkołę. W etapie gminnym, który odbył się 25 października, wszystkie dziewczynki wypadły bardzo dobrze recytując wybrane przez siebie wiersze,
    a Zofia Tarka - za interpretację utworu Jana Brzechwy pt.: „Stefek Burczymucha” -  uzyskała II miejsce.
  • Rozpoczęły się przygotowania scenariusza Jasełek Bożonarodzeniowych zaplanowanych do wystawienia przed społecznością lokalną na 20 grudnia 2017 roku.
  • Dzieci wykonały również gazetkę dotyczącą historii teatru.
  • W listopadzie/grudniu planowany jest wyjazd uczniów do Teatru Wielkiego w Łodzi na balet pt. „Dziadek do orzechów”.

Poza tym na zajęciach uczniowie ćwiczą warsztat, opanowanie własnego ciała, mimikę
i gestykulację poprzez zabawy dramowe; kulturę żywego słowa dzięki ćwiczeniom kształtującym dykcję, modelowanie głosem, postawę i chód na scenie. Dzieci projektują także scenografię do przedstawień, którą częściowo będą wykonywać samodzielnie. W trakcie zajęć zachodzi korelacja działań grupy teatralnej z działaniami na lekcjach: plastyki, muzyki, techniki, informatyki oraz języka polskiego.

WczorajWczoraj1957