Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
IMG_1330.jpg

Czytaj więcej: Woda to bezcenny skarb

Uczniowie klas I – III oraz dzieci z Oddziału i Punktu Przedszkolnego, począwszy od października 2018 r.  do czerwca 2019 r. będą realizować projekt edukacyjny finansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi pod hasłem „Woda to bezcenny skarb”. Dotacja dla naszej szkoły wynosi 12 688 zł, a wkład własny 1 423 zł, co daje łączną kwotę 14 111 zł.

Czytaj więcej: Woda to bezcenny skarb
 

Środowisko, w którym mieszkają nasi uczniowie jest dobrym odbiorcą naszego projektu, bo to właśnie mieszkańcy wsi na co dzień obcują z przyrodą i  od  nich w  dużym stopniu zależy stan środowiska. Wzbogacenie bazy szkoły w profesjonalne pomoce  dydaktyczne pozwoli na wyrównanie szans edukacyjnych dzieci ze środowiska wiejskiego, a także przyczyni się do  uatrakcyjnienia prowadzonych w szkole zajęć z  zakresu edukacji przyrodniczo - ekologicznej. Efektem akcji  informacyjnej  dla  dzieci i rodziców o konieczności i sposobach oszczędzania wody zapewne stanie się bardziej racjonalne  korzystanie z zasobów wodnych nie tylko w domach, ale również  w  naszych okolicach.  Niezwykle ważnym elementem naszych działań  będzie uświadomienie uczniom i ich rodzicom, jaki ogromny wpływ ma woda  na zdrowie człowieka,  jaka  ważna jest jej rola odżywianiu. Wszystkie nasze działania  ujęte w projekcie  „Woda to bezcenny skarb” pozwolą spojrzeć odbiorcom naszego projektu bardziej przyjaznym okiem na otaczającą ich  przyrodę, pozwolą dostrzec jej uroki i piękno, a także korzyści. Uświadomią, że woda jest źródłem życia, co dodatkowo spowoduje  chęć ochrony przyrody i jej poszanowania.
              Rada Rodziców oraz Rodzice naszych uczniów  są bardzo chętni do współpracy, dlatego też bardzo aktywnie włączą się  w realizację działań zaplanowanych  w projekcie „Woda to bezcenny skarb”. Wspólnie ze swoimi pociechami wezmą udział w Szkolnym Konkursie Plastycznym - ,,Domowe sposoby na oszczędzanie wody”, będą oceniać prace dzieci w Gminnym Konkursie Plastycznym „Woda źródłem życia”, wezmą udział w akcji „Zbieramy deszczówkę”, włączą się w organizację Szkolnego Dnia Dziecka połączonego z konkurencjami sprawnościowymi pod hasłem  „Ekologiczna Olimpiada Kubusia Puchatka”, zasiądą nie tylko w jury, ale również ufundują dla wszystkich uczestników zdrowy poczęstunek. Ponadto bardzo czynnie włączą się w organizację IV Dnia Rodziny połączonego z Ekologicznym Piknikiem Rodzinnym oraz pomogą przy wykonaniu  transparentów z hasłami ekologicznymi. W naszych działaniach zaplanowaliśmy spotkanie z pielęgniarką, co zwiększy świadomość dzieci i rodziców jeśli chodzi o znaczenie wody dla zdrowia człowieka., a także akcję czytania  książek o wodzie młodszym kolegom i koleżankom przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego  i nauczycieli. Zajęcia z wykorzystaniem zasobów Internetu nie tylko poszerzą wiedzę dzieci, ale będą inspiracją o dalszego odkrywania tajników wiedzy  z dziedziny przyrodniczo-ekologicznej.
Zajęcia warsztatowe z pewnością zaintrygują uczniów, pozwolą na samodzielne działania badawcze, eksperymentowanie. Dostrzegając piękno naszej okolicy i różnorodności
 akwenów wodnych pragniemy przybliżyć dzieciom/uczniom ich znaczenie dla całej społeczności. Mamy nadzieję, że projekt „Woda to bezcenny skarb” będzie  inspiracją dla naszych dzieci uczniów,  pozwoli zaszczepić w nich ducha ekologii. Podsumowując, w  ramach realizacji projektu będą się odbywać:

  • zajęcia edukacyjne,
  • wycieczki,
  • warsztaty edukacyjne,
  • konkursy wiedzowe,  plastyczne, sportowe.

Mamy nadzieję, że realizacja działań ujętych w projekcie przyczyni się do promocji naszej szkoły. Poniżej prezentujemy zdjęcia gazetki tematycznej „Woda to bezcenny skarb” znajdującej się na szkolnym holu.

www.zainwestujwekologie.pl

---SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROGRAMU---

 

 

 

adres: 

    Wygiełzów 17

    97-425 Zelów

sekretariat:

    tel./fax (044) 634-14-91

napisz do nas:

    spwygielzow@zelow.pl


 

 


 

Licznik odwiedzin

1716021
DzisiajDzisiaj143
WczorajWczoraj3256
Bieżący tydzieńBieżący tydzień11120
Bieżący miesiącBieżący miesiąc29495
WszystkichWszystkich1716021