Wieczorne spotkanie z jasełkami i kolędą

b_500_500_16777215_00_images_szkolne_aktualnosci_Jaselka22a_IMG_1284.JPG

Wielkimi krokami zbliża się koniec adwentu, czyli czasu radosnego i tęsknego oczekiwania na powtórne narodzenie Pana Jezusa. To także czas zadumy i  refleksji nad tym, czy my jesteśmy gotowi na Jego ponowne przyjście. Czy nie powtarza się ta sama historia sprzed wieków? Czy w natłoku spraw, obowiązków i codziennej krzątaniny wśród ludzi jest miejsce dla Dzieciątka? Czy znów nie czeka Go tutaj tylko chłód i ubóstwo ludzkich serc? Czy ponownie nie usłyszy: „Nie ma miejsca!”? Do takiej refleksji zachęcili nas uczniowie klasy czwartej i piątej Szkoły Podstawwej w Wygiełzowie, którzy przed nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia, wspólnie z paniami: Anettą Świeszczakowską, Anną Kamińską – Rogala i Małgorzatą Gajdą, przygotowali tegoroczne jasełka.

Nasi uczniowie i nauczyciele długo przygotowywali się do tego występu, by we wtorek 20 grudnia  2022r. o godz. 18.00 zaprezentować inscenizację swoim najbliższym, lokalnej społeczności oraz przybyłym gościom, wśród których byli: Przewodniczący Rady Miejskiej w Zelowie – p. Sylwester Drozdowski, Radny Rady Miejskiej w Zelowie – p. Marcin Gral, Sołtys Wygiełzowa – p. Małgorzata Kwasek, Prezes OSP w Wygiełzowie – p. Arkadiusz Dryjas, Przewodnicząca Rady Rodziców – p. Anna Szczepaniak, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły. Przybyłych na jasełka gości, rodziców i dziadków już od progu witały aniołki z klasy trzeciej, wręczając wszystkim przygotowane przez p. Marzannę Kubik i p. B. Szamotę upominki. Podczas tego przedświątecznego spotkania nasi młodzi aktorzy zaprezentowali przepiękną i wzruszającą, współczesną wersję jasełek, uświadamiając nam, że nadal często przechodzimy obojętnie obok drugiego człowieka, a tym samym nie jesteśmy gotowi na ponowne przyjście Pana. Występ bardzo spodobał się publiczności, która nagrodziła artystów owacjami. Po zakończonym spektaklu głos zabrała pani dyrektor Mariola Głowacka, która podziękowała młodym artystom i ich opiekunom za przygotowanie wyjątkowych jasełek oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Zelowie – p. Sylwester Drozdowski, który przekazał wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne w imieniu swoim, Rady Miasta i pana Burmistrza – Tomasza Jachymka. Na koniec czekał na wszystkich słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców. Mamy nadzieję, że nasze przesłanie jasełkowe dotrze do jak największej grupy odbiorców i otworzy ludzkie serca nie tylko na święta, ale także na co dzień.