28
29
30

Wojewódzka Liga Lekkoatletyczna

W piątek, 27 maja 2022 r., Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie było gospodarzem Wojewódzkiej Ligi Lekkoatletycznej organizowanej przez Ludowe Zespoły Sportowe. Na tych zawodach pojawiło się trzynastu naszych lekkoatletów, którzy startowali w różnych konkurencjach biegowych oraz w skoku w dal. Całoroczna praca i zaangażowanie naszych uczniów zaczęły przynosić efekty. Krzysztof Jabłoński skokiem w dal powyżej pięciu metrów zapewnił sobie drugie miejsce. W biegu na 200 m drugie miejsce wywalczyła również Paulina Pawłowska, ustępując zwyciężczyni tylko o trzy setne sekundy. Na pochwałę zasługuje także nasza sztafeta szwedzka w składzie Kinga Szczepaniak (400 m), Paulina Pawłowska (300 m), Magdalena Malinowska (200 m) i Natalia Baranowska (100 m), która zajęła wysokie IV miejsce. Magdalena Malinowska i Jakub Zawadzki wywalczyli również IV miejsce w biegu na 200 m. Nie możemy zapomnieć też o naszych pozostałych zawodnikach, którzy plasowali się w pierwszej dziesiątce w swoich konkurencjach, w tym o najmłodszych sportowcach z klasy czwartej, którzy musieli walczyć ze starszymi kolegami i kolejny raz stanęli na wysokości zadania. Wśród nich najbliżej podium była Zofia Klimczak, która skokiem powyżej czterech metrów zajęła IV miejsce. Do medalu zabrakło jej tylko 5 centymetrów. Jeżeli naszym uczniom nie braknie zapału w przyszłym roku, to na pewno jeszcze o nich usłyszymy. Gratulujemy sukcesu.