Zaproszenie do udziału w XIV GMINNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM INTEGTACJA TY I JA

,,Sport łączy…’’

CELE KONKURSU

• Przybliżenie uczniom i nauczycielom problematyki związanej z integracją osób niepełnosprawnych.
  • Uświadomienie uczniom, że osoby niepełnosprawne również mogą uprawiać różne dyscypliny sportu, na miarę swoich możliwości.
  • Kształtowanie kreatywności i wrażliwości estetycznej.
  • Promocja i prezentacja twórczości dzieci.

ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE

1. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki z oddziałami integracyjnymi w Zelowie.
  2. Udział w konkursie jest bezpłatny.
  3. Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci z grup „0”, uczniów klas I-VIII szkół podstawowych, a w szczególności uczniów klas integracyjnych, członków Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych w Zelowie
  4. Prace należy dostarczyć do sekretariatu Szkoły Podstawowej nr 2 w Zelowie z dopiskiem prace na konkurs ,,Sport łączy…’’.
  5. Termin nadsyłania prac upływa 30 maja 2022 r.
  6. Materiały przesłane na konkurs nie podlegają zwrotowi.
  7. Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej osobę (osoby) niepełnosprawną uprawiającą wybraną przez siebie dyscyplinę sportu. Można przedstawić zabawy sportowe dzieci zdrowych z kolegami, którzy posiadają pewną niepełnosprawność.
  8. Prace będą oceniane pod względem merytorycznym i artystycznym.
  9. Kryteriami oceny będą:
    a) zgodność tematyki i techniki wykonania pracy,
  10. b) pomysłowość i oryginalne ujęcie tematu,
  11. c) samodzielność wykonania,
  12. d) estetyka pracy.

Komisja Konkursowa dokona oceny nadesłanych prac w następujących kategoriach:

• kategoria I – klasy 0-I
  • kategoria II – klasy II-III
  • kategoria III – klasy IV-VIII
  • kategoria IV - dzieci z niepełnosprawnością intelektualną

Uczniowie niepełnosprawni ruchowo zaliczani będą odpowiednio do kategorii I, II, lub III.

Uczestnicy konkursu wykonują pracę w formacie A4 wybranymi przez siebie technikami plastycznymi, oprócz prac wykonanych wyłącznie kredkami ołówkowymi, świecowymi „Bambino” oraz plasteliną. Mile widziane i wyżej punktowane prace wykonane technikami łączonymi. Konkurs nie obejmuje prac przestrzennych.

Na odwrocie każdej pracy należy wpisać imię, nazwisko i wiek autora, kategorię, tytuł pracy, adres i telefon placówki oraz imię i nazwisko opiekuna.

Prosimy o nadsyłanie po maksymalnie 6  prac z każdej kategorii z danej placówki. Nadesłanie większej ilości prac oznacza odrzucenie losowo wybranych prac przez organizatora.

Dane osobowe uczestników będą wykorzystane wyłącznie w celu wyłonienia zwycięzcy i przyznania nagrody. Poprzez podanie danych osobowych uczestnik i reprezentowana przez niego instytucja wyrażają zgodę na opublikowanie jego nazwiska na szkolnej gazetce.

Nagrodzeni zostaną poinformowani o terminie i sposobie przyznawania nagród.

Organizatorzy:

Monika Łuczyńska