28
29
30

Turniej o tytuł „Szkolny Mistrza Kostki Rubika 2022”

Ponieważ duża grupa uczniów Szkoły Podstawowej w Wygiełzowie podczas przerw międzylekcyjnych ćwiczy układanie kostki Rubika, to Samorząd Uczniowski i nauczyciel matematyki postanowili ogłosić i zorganizować turniej o tytuł Szkolnego Mistrza Kostki Rubika 2022. Został on rozegrany w marcu wśród chętnych uczniów podczas przerw między zajęciami. Zadanie turniejowe polegało na ułożeniu kostki Rubika 3 x 3 x 3 w jak najkrótszym czasie. Każdy z zawodników miał dwie próby. Zgodnie z ustaleniami wszyscy zawodnicy układali tę samą kostkę. Do konkursu przystąpiło 16 śmiałków z klas III – VIII, w tym cztery dziewczynki, które równie dobrze radziły sobie z układaniem kostki jak ich koledzy. Po dwóch rundach dwaj chłopcy uzyskali jednakowy czas swojej lepszej próby, dlatego rozegrana została między nimi dogrywka. Ostatecznie Szkolnym Mistrzem Kostki Rubika 2022 z czasem 31 sekund został Jakub Wieczorek z klasy piątej. Tytuł wicemistrza przypadł w udziale Pawłowi Olejnikowi z klasy siódmej, a drugim wicemistrzem został uczeń klasy trzeciej – Maksymilian Morawski. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim, którzy przystąpili do turnieju. Pozostałych zachęcamy do ćwiczeń, ponieważ planujemy kontynuować „rubikowe” rozgrywki w kolejnych latach.