Turniej Sportowo - Pożarniczy

W dniu 29.04.2013 r. w Szkole Podstawowej w Wygiełzowie odbył się IV Gminny Turniej Sportowo - Pożarniczy o Puchar Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Zelowie.

dsc04061.jpg

W turnieju brały udział reprezentacje szkól podstawowych z terenu Gminy Zelów. Zawodnicy mieli do pokonania sprawnościowy tor przeszkód złożony ze slalomu, biegu po ławeczce, skoków i pełzania pod przeszkodami. Startujący musieli także wykazać się umiejętnością posługiwania się podstawowym sprzętem gaśniczym. Startujących zawodników gorąco dopingowali uczniowie i zaproszeni goście: prezes ZOSP w Zelowie Szczepan Krajda, sędzia sportowy Wacław Chęcinski, prezes OSP w Wygiełzowie Piotr Lyszkowicz, przedstawiciel OSP w Chajczynach Kazimierz Rajdak oraz przedstawiciel OSP w Kurowie Henryk Trębacz.

Po sportowych zmaganiach Komisja Sędziowska podsumowała uzyskane przez poszczególne zespoły wyniki. W sportowo-pożarniczej rywalizacji kolejność drużyn była następująca:

I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 4 w Zelowie,

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Bujnach Szlacheckich,
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Wygiełzowie,

IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Kociszewie,

V miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Zelowie.

Dwie zwycięskie drużyny zakwalifikowały się na IX Powiatowy Turniej Sportowo – Pożarniczy w Bełchatowie, który odbędzie się 10.05.2013 r. Puchary dla uczestniczących w turnieju zespołów ufundowała Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Wygiełzowie oraz Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Zelowie Szczepan Krajda. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wygiełzowie Marzanna Kubik gorąco podziękowała wszystkim zawodnikom oraz ich opiekunom za udział w tegorocznym turnieju, a zwycięskim drużynom życzyła sukcesów na szczeblu powiatowym. Bezpośrednio przed rozpoczęciem sportowych zmagań miały miejsce pokazy strażackie. Uczniowie obejrzeli wóz bojowy oraz znajdujące się w nim wyposażenie. Strażacy zaprezentowali elementy ratownictwa medyczno – drogowego, a także sprzęt wykorzystywany w tego rodzaju akcjach. Zademonstrowali również możliwości działka gaśniczego. Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów. Strażacy chętnie i wyczerpująco odpowiadali na liczne pytania dzieci. Serdecznie dziękujemy strażakom z OSP Zelów za prezentacje sprzętu oraz pomoc w zorganizowaniu turnieju.