b_500_500_16777215_00_images_szkolne_aktualnosci_Wiosna22a_DSC_0783.JPG

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wygiełzowie przywitali pierwszy dzień wiosny tanecznym krokiem. Tego dnia wiele się działo. Przede wszystkim był to dzień bez pytania, sprawdzianów i plecaka. Uczniowie mogli przynieść swoje podręczniki i przybory szkolne w czymś innym niż tradycyjny plecak. Chętnych do skorzystania z tej propozycji i pomysłów na zastąpienie plecaka nie brakowało. Młodzież jak zwykle pokazała swoją kreatywność, przynosząc zeszyty w poszewkach na poduszki, workach na śmieci, chlebakach, walizkach, aktówkach, skrzynkach narzędziowych, pudełkach na buty, opakowaniach po pizzy, wiklinowych i sklepowych koszykach, kanistrach, zabawkowych ciężarówkach na sznureczku i wózkach dziecięcych. Ponadto na zajęciach wychowania fizycznego dzieci ze starszych klas uczyły się belgijki. Podczas przerw uczniowie klasy VIII prowadzili Koncert Życzeń z dedykacjami, a holu szkolnym odbył się kiermasz przepysznych babeczek, które uczniowie przygotowali wspólnie ze swoimi rodzicami i z których dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na rzecz Ukrainy. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły tradycyjne przywitali wiosnę barwnym korowodem.

Pierwszy Dzień Wiosny to również Światowy Dzień Zespołu Downa. Nie przypadkowo przypada on 21 marca, albowiem w 21 parze chromosomów osoby z Zespołem Downa zamiast dwóch mają trzy chromosomy. Ludzie na całym świecie okazują poparcie dla akcji związanej z obchodami tego święta, zakładając niepasujące do siebie kolorowe skarpetki. My również przyłączyliśmy się do tegorocznych obchodów. W ten wyjątkowy dzień wielu z nas założyło skarpetki w różnych, wesołych kolorach -  w paski, w kropki, za kolano lub tuż przy kostce. Celem tego przedsięwzięcia było okazanie solidarności z ludźmi dotkniętymi taką dysfunkcją. W tym dniu dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III w trakcie zajęć obejrzeli filmiki o osobach niepełnosprawnych, zaprojektowali dwie skarpetki nie do pary, rozwiązywali labirynty tematyczne. Uczniowie klas starszych, aby zgłębić swoją wiedzę o osobach z Zespołem Downa na przerwach mieli znaleźć, przepisać i przynieść do pedagoga szkolnego 5 informacji rozwieszonych po całej szkole o osobach z Zespołem Downa. Na każdego czekała nagroda – medal.