Podsumowanie działań realizowanych w ramach projektu ,,Na tropie bioróżnorodności”.

b_500_500_16777215_00_images_szkolne_aktualnosci_projekt_bioroznosci_DSC00656.JPG

5   czerwca  w  naszej szkole odbyło się podsumowanie działań ekologicznych realizowanych w ramach projektu pod nazwą ,,Na tropie bioróżnorodności”, którego celem było skłonienie uczniów do tropienia bioróżnorodności najbliższej okolicy  oraz uświadomienie im znaczenia różnorodności biologicznej dla procesów warunkujących życie na Ziemi. Oprócz piosenek oraz inscenizacji przyrodniczej pt. ,,Ekologiczny zlot krasnoludków” odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursów: „Co to za zwierzę? Co to za roślina?” oraz „Makieta lasu”. Pierwszy konkurs polegał na rozpoznaniu na ilustracjach różnych roślin i zwierząt, występujących w najbliższej okolicy. Nagrodzeni zostali:

I miejsce - Martyna Śnieg i Beata Fiuk

II miejsce - Marta Malinowska

III miejsce – Aleksandra Papuga

Przyznano również wyróżnienia dla Rozalii Kurek, Zofii Tarki i Krzysztofa Jabłońskiego.

Celem drugiego konkursu było ukazanie piękna przyrody naszych okolic z uwzględnieniem bogactwa gatunkowego roślin i zwierząt. Uczniowie wykonali makiety lasu z przyniesionych z wycieczki pieszej ,,darów lasu” umieszczając na nich miniatury roślin i zwierząt. Jury miało bardzo trudne zadanie, gdyż do konkursu zgłoszono prawie 60 prac.

Nagrody główne w kategorii kl. I-III otrzymali:

Gral Kacper i Majchrzak Zosia za I miejsce

Słomian Antek i Trębacz Hubert za II miejsce

Kendziak Natalia, Czyżewska Basia i Krysiak Szymon za III miejsce.

Nagrody główne w kategorii kl. IV-VI otrzymali:

Papuga Aleksandra i  Malinowski Dawid za I miejsce

Krysiak Patrycja i Komuński Marcin za II miejsce

Łukasz i Mateusz Streflik, Siuta Mateusz i Julia Mańkowska za III miejsce.

Ponadto przyznano 10 wyróżnień i 20 nagród pocieszenia. Nagrodzone makiety można podziwiać na wystawie pokonkursowej na szkolnym holu. Dodatkową atrakcją dla nagrodzonych uczniów jest wycieczka do Parku Edukacyjno – Rozrywkowego MIKROKOSMOS  w Ujeździe k. Tomaszowa Mazowieckiego. W programie wycieczki przewidziano zwiedzanie ekspozycji entomologiczno - botanicznej, pobyt w mini ogrodzie botanicznym oraz  oglądanie ekspozycji żywych ptaków egzotycznych.

Nagrody  oraz wycieczkę ufundował Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa  i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Bełchatowie, a wręczył Kierownik Referatu ds. Edukacji Ekologicznej, za co serdecznie dziękujemy.