Święto Niepodległości w naszej szkole

b_500_500_16777215_00_images_szkolne_aktualnosci_11lis_16_DSC08831.JPG

W ramach obchodów Święta Niepodległości 10.11.2016 r. członkowie Samorządu Uczniowskiego złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobach powstańców oraz lotników walczących o wolną i niepodległą Polskę, na lekcji historii uczniowie klasy piątej i szóstej obejrzeli prezentację dotyczącą podejmowanych przez naszych przodków prób odzyskania niepodległości, panie Anna Kamińska-Rogala i Mariola Głowacka przygotowały na holu szkolnym gazetkę tematyczną, a uczniowie klasy trzeciej wykonali prace plastyczne.

W dniu 11.11.2016 r. poczet sztandarowy wraz z delegacją pracowników szkoły uczcił 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, uczestnicząc we mszy świętej w intencji Ojczyzny w Kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Zelowie oraz składając kwiaty pod Pomnikiem Ofiar Zbrodni Katyńskiej podczas gminnych uroczystości odchodów tego święta.

Natomiast  dnia 17.11.2016 r. w naszej szkole został zorganizowany Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej, Żołnierskiej i Harcerskiej. Od ośmiu lat odbywa się on co roku, a jego celem jest: rozwijanie poczucia przynależności do narodu, krzewienie patriotyzmu wśród młodych ludzi, propagowanie piosenki patriotycznej, żołnierskiej i harcerskiej wśród dzieci i młodzieży, przypominanie historii Polski poprzez treści zawarte w piosenkach, kształtowanie kultury słowa oraz rozwijanie zdolności i umiejętności muzycznych uczniów.

W imprezie uczestniczyło 19 solistów oraz 5 zespołów wokalnych ze szkół podstawowych z terenu Gminy Zelów. Naszą szkołę reprezentowało czworo solistów: Paulina Pawłowska i Martyna Zamolska z klasy II oraz Natalia Dominiak i  Julia Zamolska z klasy V.  Wystąpił też zespół, w skład którego weszły uczennice z klasy V i VI:  Natalia Dominiak, Patrycja Krysiak, Julia Rudnicka, Julia Zamolska, Julia Błońska, Angelika Ratajewska i Marta Malinowska. Konkurs poprowadzili uczniowie klasy VI: Zuzanna Stanisławska i Dawid Szewczyk .

Konkurs odbywał się w trzech kategoriach:

- I kategoria – soliści z klas I – III,

- II kategoria – soliści z klas IV – VI,

- III kategoria – zespoły wokalne.

Zgromadzona publiczność z uwagą i skupieniem słuchała pięknych pieśni patriotycznych pochodzących z różnych okresów polskiej historii. Nie brakowało emocji
i wzruszeń, a gromkie brawa nagradzały występ każdego uczestnika konkursu.

Młodych artystów oceniała komisja w składzie: Anna Kimmer, Jolanta Kaliska, Dorota Telążka, Katarzyna Sztanka, Magdalena Baranowska, która szczególną uwagę zwracała na odpowiedni dobór repertuaru, poprawność intonacyjną, dykcję, interpretację utworu oraz wartość artystyczną prezentacji.

Laureatami tegorocznego konkursu zostali:

KATEGORIA I – klasy I - III

III miejsce: Katarzyna Domagała – SP w Byjnach Szlacheckich

Karina Rzewnicka – SP w Bujnach Szlacheckich

KATEGORIA III - zespoły

W tej kategorii Jury przyznało wszystkim zespołom wokalnym I miejsce.

Rada Rodziców działająca przy naszej szkole ufundowała nagrody książkowe oraz słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników konkursu. Sfinansowała również inne wydatki związane z organizacją imprezy.

Naszym artystkom gratulujemy udanych występów solowych i zespołowych. Liczymy na dalsze estradowe sukcesy.

Do zobaczenia i usłyszenia za rok!