Brak wydarzeń w kalendarzu
Styczeń 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zakończenie projektu

Od lipca 2015 roku Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wygiełzowie realizowała projekt "Atrakcyjne i bezpieczne mass media" dofinansowany ze środków Programu "Działaj Lokalnie IX" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Dobroczynne "Razem". Większość funduszy z programu przeznaczonych zostało na zakup sprzętu (ekranu ściennego i projektora), ułatwiającego prowadzenie zajęć warsztatowych oraz na nagrody dla uczestników i zwycięzców poszczególnych konkursów przewidzianych w programie.

Głównym celem tego przedsięwzięcia było uświadomienie uczniom i ich bliskim, jakie korzyści niesie za sobą postęp technologii komunikacyjnej i informacyjnej, ale przede wszystkim, jakie zagrożenia płyną z niewłaściwego oraz nadmiernego posługiwania się nimi. W ramach projektu chętni uczniowie brali udział w zajęciach literackich, teatralnych oraz informatycznych. Podczas tych warsztatów poznali zasady tworzenia i redagowania plakatów, ulotek, broszur i folderów, a następnie wykonali wspomniane elementy w praktyce. Rolą tego projektu była również "odwrócona" edukacja polegająca na tym, iż dzieci przekazywały zdobytą wiedzę swoim rodzicom, włączając jednocześnie dorosłych w działania związane z projektem. Ponadto w wyniku realizacji działań projektowych uczniowie przygotowali ze swoimi bliskimi lub kolegami filmiki dotyczące zagrożeń płynących z mass mediów oraz transparenty na przemarsz po okolicy. Odbyło się również spotkanie z rodzicami, na którym została zaprezentowana i omówiona prezentacja multimedialna poświęcona przede wszystkim zagrożeniom płynącym z bezwiednego korzystania ze stron internetowych i gier komputerowych nieadekwatnych do wieku dzieci ze szkoły podstawowej.

                Na zakończenie projektu odbył się przemarsz uczniów z transparentami promującymi bezpieczne mass media uliczkami Wygiełzowa, wystawa prac uczestników warsztatów, przedstawienie przygotowanej przez nich dramy, a także rozdanie pamiątkowych dyplomów i nagród dla dzieci biorących udział w projekcie oraz dla zwycięzców poszczególnych konkursów. Podsumowanie projektu "Atrakcyjne i bezpieczne mass media" nastąpiło 21 grudnia 2015 roku.   

                Lecz na tym nie koniec działań związanych tematycznie z programem, gdyż planowana jest kontynuacja zajęć, przygotowanie broszur, gazetek informacyjnych, prezentacji multimedialnych,  zorganizowanie konkursów plastycznych związanych tematycznie z założeniami projektu oraz Dni Środków Masowego Przekazu i Bezpiecznego Internetu.

 

 

 

 

adres: 

    Wygiełzów 17

    97-425 Zelów

sekretariat:

    tel./fax (044) 634-14-91

napisz do nas:

    szkolawygielzow@op.pl


 

 


 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj28
Wczoraj67
Bieżący tydzień28
Bieżący miesiąc994
Wszystkich29228
113.jpg