Brak wydarzeń w kalendarzu
Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
24.jpg

Z wizytą w Oczyszczalni Ścieków

Dnia 10 maja 2019 r. odbyła się wycieczka do Oczyszczalni Ścieków w Pożdżenicach i Stacji Uzdatniania Wody w Zelowie oraz nad zbiornik wodny „Patyki”. W wyjeździe wzięli udział uczniowie klas I–III. Wycieczka została sfinansowana przez  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach projektu ekologicznego „Woda to bezcenny skarb”. Wyjazd był poprzedzony cyklem zajęć tematycznych związanych  z wodą. Uczniowie ugruntowali swoje wiadomości na temat wody, jej znaczenia dla życia roślin, zwierząt i ludzi.

Wycieczkę rozpoczęła wizyta w Oczyszczalni Ścieków, niezwykle ważnej dla naszego środowiska. Bardzo miło przywitał nas przedstawiciel Firmy, który oprowadził nas po obiekcie i bardzo wyczerpująco opowiedział uczniom o roli i funkcjonowaniu oczyszczalni. Następnie uczniowie udali się do Stacji Uzdatniania Wody, gdzie dowiedzieli się  jak przebiega proces technologiczny mający na celu dostarczenie wody do mieszkań mieszkańców Zelowa i Gminy Zelów. Kolejnym etapem wycieczki był przejazd nad zbiornik wodny „Patyki”, gdzie uczniowie mogli zaobserwować uroki naszego regionu, dostrzec piękno otaczającej przyrody i  zrozumieć, jak ważne jest poszanowanie jej cudownych zasobów. Uwieńczeniem wyjazdu był czas na wspólną, bezpieczną zabawę. Wycieczka była niezwykłym przeżyciem. Dzięki niej uczniowie uzmysłowili sobie jak bardzo ludzie zanieczyszczają wodę i ile pracy należy włożyć w jej oczyszczanie i uzdatnianie. Dodatkowo mieli możliwość przekonania się, jak można miło i aktywnie spędzić czas na zabawie. To dla nich nie tylko nauka, ale również integracja i niezapomniane chwile!

 

 

 

 

 

adres: 

    Wygiełzów 17

    97-425 Zelów

sekretariat:

    tel./fax (044) 634-14-91

napisz do nas:

    szkolawygielzow@op.pl


 

 


 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj8
Wczoraj40
Bieżący tydzień178
Bieżący miesiąc178
Wszystkich55220