Brak wydarzeń w kalendarzu
Sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
21.jpg

Drugie spotkanie międzyszkolne młodych alchemików - znawców literatury, filmu oraz dobrego smaku

25 stycznia 2019 roku, w piątkowy wieczór, w Szkole Podstawowej nr 4 w Zelowie odbyły się drugie międzyszkolne zajęcia warsztatowe. Tym razem tematem przewodnim była czekolada (karnawałowa rozpusta), zastawa stołowa oraz savior - vivere nastolatka.

Zaczęliśmy od filmu dotyczącego produkcji czekolady, następnie wysłuchaliśmy ciekawostek na temat kakaowej pyszności, po czym rozpoczęliśmy słodkie warsztaty. Pierwsze – przepyszne – lizaki z kiwi w czekoladzie. Następnie przeszliśmy do projektowania ozdób dla naszych babeczek - rysunków na papierze do pieczenia, których kontury obrysowaliśmy płynną czekoladą. Po wystygnięciu serduszka, gwiazdki itp. pięknie wyglądały na kremie śmietankowym. Wyczerpani precyzyjną pracą chętnie podjęliśmy się ozdabiania kremem ciasteczek i babeczek przygotowanych wcześniej w większości przez nasze mamy. Niektóre wyglądały tak apetycznie, że nie zdążyliśmy ich sfotografować, ponieważ wszechobecni smakosze degustowali się słodkościami niestrudzenie. Ostatnim etapem zabawy kulinariami była plastyczna czekolada. Odkryliśmy w sobie talenty artystyczne i tworzyliśmy róże, listki, ślimaki, bałwanki, muminki i inne postacie z bajek.

            Miłym przerywnikiem była nauka układu tanecznego przygotowanego przez gimnazjalistów do piosenki o – CZEKOLADZIE ;). Zmęczeni, ale w wyśmienitych nastrojach udaliśmy się na projekcję filmu pt. „Charlie i fabryka czekolady”.

            Już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania tym razem w Szkole Podstawowej w Łobudzicach. W drugim dniu kalendarzowej wiosny – 22 marca – ma być m.in. o chemii wiosną i „zielonym na talerzu”.

 

 

 

 

adres: 

    Wygiełzów 17

    97-425 Zelów

sekretariat:

    tel./fax (044) 634-14-91

napisz do nas:

    szkolawygielzow@op.pl


 

 


 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj0
Wczoraj36
Bieżący tydzień60
Bieżący miesiąc522
Wszystkich38119