Brak wydarzeń w kalendarzu
Czerwiec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
23.jpg

„W drodze do Betlejem” – Jasełka 2018

Wyjątkowy charakter Świąt Bożego Narodzenia podkreślili uczniowie naszej szkoły przedstawieniem tradycyjnych Jasełek. Wśród przybyłych na tę uroczystość gości – rodziców, krewnych uczniów, przedstawicieli lokalnych władz, instytucji, emerytowanych i obecnych nauczycieli oraz pracowników i przyjaciół szkoły – znaleźli się: Burmistrz Zelowa – Tomasz Jachymek, Sekretarz Miasta – Agnieszka Mysłowska, Radna i Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Bezpieczeństwa – Anna Bartecka, Radni Rady Miejskiej – Jan Stempiń i Marcin Gral, Prezes Zarządu Lokalnej Grupy Działania „Dolina Rzeki Grabi” – Anna Doliwa, Proboszcz Parafii Rzymsko-Katolickiej w Wygiełzowie – ks. Krzysztof Piec, Dzielnicowy Wygiełzowa – asp. szt. Jarosław Woźniak, Sołtys Wygiełzowa – Aleksander Hachulski, Pracownik Filii Bibliotecznej w Wygiełzowie – Grażyna Siuta, Przewodnicząca Rady Rodziców – Anna Szczepaniak.

 „W drodze do Betlejem” – to tytuł i myśl przewodnia spektaklu, która kieruje uwagę widza ku Temu, który przychodzi do każdego z nas. Przychodzi na tyle, na ile mamy otwarte
i przygotowane dla Niego nasze serca. Słowa wypowiedziane w trakcie przedstawienia zwracają uwagę na to, iż „zdarzyć się może wszędzie owo najważniejsze spotkanie w naszym życiu, ale trzeba  wyjść Mu naprzeciw, trzeba chcieć Go szukać”. Wówczas magia świąt oraz atmosfera miłości i życzliwości będzie nam towarzyszyła nie tylko w tym wyjątkowym czasie, ale również w codziennym życiu. Scenografia Jasełek miała za zadanie połączyć współczesność z wydarzeniami z czasów narodzin Pana Jezusa, a starannie dobrane teksty świątecznych pieśni, pastorałek i kolęd dopełniały treść przedstawienia.

Zgromadzona publiczność doceniła talenty aktorskie i wokalne młodych artystów, a także starania nauczycieli przygotowujących uczniów do  występu – pani Małgorzaty Kędziak, Elżbiety Semaszczuk i Małgorzaty Gajda. Wszyscy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Pani Dyrektor, Pan Burmistrz i Ksiądz Proboszcz skierowali słowa uznania do występujących uczniów oraz przekazali zebranym życzenia świąteczno-noworoczne.  

Po części artystycznej wszyscy goście udali się na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców. Mieli też okazję podziwiać wystawę prac, które zostały wykonane przez uczniów naszej szkoły na świąteczne konkursy. Są to piękne bożonarodzeniowe szopki oraz pomysłowe i oryginalne ozdoby choinkowe. Na pożegnanie obdarowani zostali specjalnie przygotowanymi świątecznymi upominkami.

Pogodny nastrój tego spotkania i zadowolenie z osiągnięć artystycznych naszych uczniów będzie nam towarzyszyć i dodawać sił do dalszej pracy, a przesłanie tego wieczoru będzie przypominało o Tym, który jest Najważniejszy.

 

 

 

 

 

adres: 

    Wygiełzów 17

    97-425 Zelów

sekretariat:

    tel./fax (044) 634-14-91

napisz do nas:

    szkolawygielzow@op.pl


 

 


 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj20
Wczoraj49
Bieżący tydzień20
Bieżący miesiąc800
Wszystkich36374