Brak wydarzeń w kalendarzu
Styczeń 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Eksperymentarium w Łodzi

    17 stycznia uczniowie klas IV-VII naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Eksperymentarium w Łodzi. Wyjazd był finansowany przez WFOŚiGW w Łodzi i realizowany w ramach projektu ,,Czyste powietrze-zdrowy świat”. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Eksperymentarium. Rozpoczynając przygodę najpierw przeszliśmy mostkiem przez kosmiczny tunel, który zapewnił nam niesamowite przeżycie wzrokowe. Pan przewodnik oprowadził nas po stanowiskach interaktywnych i objaśnił skomplikowane zagadnienia z różnych dziedzin nauki (magnetyzmu, elektryczności,  optyki, mechaniki, akustyki i dźwięku,  biologii, chemii), które stały się proste i czytelne dla każdego, dzięki możliwości wypróbowania ich działania na specjalnych przyrządach oraz stanowiskach interaktywnych (m.in. nurek Kartezjusza, młynek Crooksa, człowiek bateria, lewitująca piłka czy głowa na tacy).

Inne ciekawe stanowiska to: lustra weneckie, wiry wodne, iluzje lustrzane, lustrzany pokój, jojo w dużej wersji, neon będący makietą najwyższego człowieka świata i drugi najmniejszego człowieka na świecie. Mogliśmy  sprawdzić, czy jesteśmy energetycznymi bateriami czyli ile prądu przewodzimy i wiele innych ciekawostek. Po obejrzeniu wszystkich stanowisk mieliśmy czas wolny i mogliśmy wrócić do tych eksperymentów, które najbardziej nas zaciekawiły. W przystępny sposób mogliśmy poznać zasady chemii i fizyki, które mają zastosowanie w życiu codziennym. Zwiedzając wystawę Experymentarium mogliśmy wszystkiego dotknąć!

       Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach edukacyjnych.W grupach wykonywaliśmy ciekawe eksperymenty, w których otrzymywaliśmy tlen i dwutlenek węgla. Dowiedzieliśmy się, jakie znaczenie w przyrodzie mają te dwa gazy. W czasie doświadczeń uświadomiliśmy sobie, jak ważne dla zdrowia jest czyste powietrze i dlaczego musimy je chronić od zanieczyszczeń. Po wyjściu z Eksperymentarium odwiedziliśmy restaurację McDonalds, gdzie mogliśmy zjeść posiłek i podzielić się wrażeniami z wycieczki. W Eksperymentarium nigdy nie jest nudno, a nauka nie ma tajemnic!

 

 www.zainwestujwekologie.pl

 

 

 

 

 

adres: 

    Wygiełzów 17

    97-425 Zelów

sekretariat:

    tel./fax (044) 634-14-91

napisz do nas:

    szkolawygielzow@op.pl


 

 


 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj23
Wczoraj67
Bieżący tydzień23
Bieżący miesiąc989
Wszystkich29223
plan.jpg