Brak wydarzeń w kalendarzu
26
27
28

W zajęciach kola „Nie takie trudne” uczestniczy 15 uczniów z klas IV - VI. Są to osoby zainteresowane działalnością plastyczna i zaproponowana w programie tematyka . Zajęcia odbywają się co dwa tygodnie po dwie godziny lekcyjne i maja charakter warsztatów.

Uczniowie uczestniczący w zajęciach kola „Nie takie trudne”, realizowanych
w ramach projektu „Wyrównajmy szanse”, poznali następujące techniki rękodzielnicze: tkactwo, praca na drutach, haft. Nabyli w stopniu zadowalającym umiejętności pozwalające posługiwać się wyżej wymienionymi technikami i wykonali własnoręcznie prace w każdej z nich.
Zajęcia koła „Nie takie trudne” pozwalały uczniom rozwijać ich zainteresowania, zdolności i umiejętności oraz stanowiły sposób na przyjemne spędzenie wolnego czasu - łączyły naukę i dobra zabawę. Dzięki swobodnym rozmowom prowadzonym podczas pracy nauczyciel lepiej poznał uczniów,
a młodzież uczyła się wyrażania własnych opinii, sadów i uzasadniania ich. Chociaż każdy wykonywał własną pracę, uczniowie wspierali się wzajemnie przy napotykanych trudnościach - służyli pomocą, radą, mobilizowali i zachęcali do dalszej pracy. Działalność na zajęciach wymagała od uczniów cierpliwości, wytrwałości, dokładności i staranności. Poprzez doskonalenie tych cech charakteru zajęcia przyczyniały się do mobilizowania uczniów do nauki oraz pozwalały przezwyciężać trudności w nauce.

adres:

Wygiełzów 17