Brak wydarzeń w kalendarzu

Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z języka polskiego dla uczniów klasy IV
Na zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z języka polskiego uczęszcza ośmioro dzieci z kl. IV. Głównym celem jest przezwyciężenie trudności uczniów w pisaniu i czytaniu ze zrozumieniem. Spotkania stymulują także ogólny rozwój dzieci, wzmacniając cechy osobowości, wzbudzając zainteresowania czy wyrabiając wlaściwą motywacje do nauki.

Kolo jezyka polskiego dla uczniów kl. IV – VI „Zabawa slowami”
Na zajecia kola polonistycznego „Zabawa slowami” uczeszcza 25 osób z kl. IV – VI. Nasze spotkania maja na celu wzbogacenie osobowosci uczniów, wspieranie ich rozwoju oraz ksztaltowanie wrazliwosci, wyobrazni i poczucia estetyki. W ramach zajec prowadzony jest wewnatrzszkolny konkurs na Szkolnego Mistrza Ortografii, przygotowania do akademii szkolnych oraz szeroko pojeta zabawa slowami, rozwijajaca poprzez zabawe zasób i poziom slownictwa.

Zajęcia polonistyczne przygotowujące uczniów kl. VI do sprawdzianu zewnetrznego dla szkól podstawowych
W zajęciach przygotowujących do zewnętrznego testu kompetencji bierze udział 15 uczniów kl. VI. Głównym zadaniem jest ugruntowanie wiedzy zdobytej na lekcjach języka polskiego oraz poszerzenie zdobytych wiadomości i umiejetności kluczowych.

Od 19 września 2011r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wygiełzowie ponownie odbywają się zajęcia koła polonistycznego „Zabawa Słowami”. W tym roku zaczęliśmy od Szkolnego Mistrza Ortografii oraz uaktualnienia gazetek ściennych w pracowni polonistycznej.

Na zajęciach dydaktyczno – wyrównawczych z języka polskiego uczniowie klasy IV chętnie pracują z kartami testowymi zakupionymi ze środków projektu „Wyrównajmy szanse”.

adres:

Wygiełzów 17