Brak wydarzeń w kalendarzu
Lipiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
26.jpg

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ EKOLOGICZNYCH

Z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska zorganizowaliśmy szkolne spotkanie, na którym podsumowaliśmy  naszą działalność przyrodniczą oraz  konkursy ekologiczne organizowane w naszej szkole. Nagrody dla zwycięzców konkursów ufundował Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Bełchatowie.

 Na początek zaprosiliśmy wszystkich do obejrzenia scenek ekologicznych, które przygotowali uczniowie klasy V i VI w ramach konkursu ,,Las wokół nas”.

       I miejsce przyznano wykonawcom scenki pt. ,,Śmiecący człowiek”, w której zwierzęta ukarały  człowieka zaśmiecającego las.

       II miejsce   przyznano   równorzędnie   uczniom  klasy  V i VI  za  scenki   pt.  ,,Duch lasu”

i ,,Przygoda w lesie”. Występy uświadomiły widzom zasady zachowania się w lesie i pokazały sposoby ochrony lasu. Uroczyście odczytano ,,dekalog 10 ekologicznych przykazań”.

      III miejsce zajęły uczennice klasy VI, które recytowały wiersz pt. ,,Zaproszenie do lasu”. Poradziły wszystkim, aby nie siedzieć długo przed komputerem, lecz do lasu pojechać rowerem. Występy aktorów były przeplatane piosenkami ekologicznymi.

      Następnie podsumowano Gminny Konkurs Fotograficzny ,,Las w moim obiektywie”. Na konkurs wpłynęło 46 zdjęć od 24 uczestników. Autorzy fotografii wykazali się umiejętnością obserwowania życia i zjawisk przyrodniczych w lesie.

      I miejsce w konkursie fotograficznym zajęli: Mateusz Kaczmarek z SP Nr 2 w Zelowie oraz Patrycja Krysiak z SP w Wygiełzowie.

      II miejsce zajęli: Kacper Kucharski z SP Nr 4 w Zelowie i Igor Kędziak z SP w Wygiełzowie.

      III miejsce zajęła Iga Biegańska z SP w Bujnach Szlacheckich oraz Aleksandra Kowalska z SP Nr 2 w Zelowie. Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Wilczek z SP Nr 2 w Zelowie, Aleksandra Papuga i Julia Rudnicka z SP w Wygiełzowie. Zdjęcia można było oglądać na wystawie pokonkursowej. Zwycięzcom gratulujemy umiejętności spostrzegania zjawisk przyrodniczych!

       Kolejnym konkursem, który zorganizowaliśmy był Szkolny Konkurs Plastyczny ,,Czysty las wokół nas”. Zadaniem uczestników było przedstawienie walorów lasu i sposobów jego ochrony.

W tym konkursie:

      I miejsce zajęła Zosia Majchrzak z kl. IV

      II miejsce Bartosz Załoga z kl. V

     III miejsce  Martyna Zamolska z kl. IV

Uczniowie z kl. IV-VI brali także udział w Konkursie Wiedzowym ,, Zostań obserwatorem lasu”

Oto zwycięzcy konkursu:

      I miejsce – Bartosz Załoga z kl. V

     II miejsce – Zofia Tarka z kl. V

    III miejsce – Krzysztof Jabłoński z kl. V

Wyróżnienia  otrzymali: Mateusz Siuta, Aleksandra Papuga, Rozalia Kurek,.

        Mamy nadzieję, że powyższe działania pokazały dzieciom, że las jest najbogatszym lądowym siedliskiem życia i bezcennym dobrem dla człowieka. Ochrona lasów to obecnie najważniejsze zadanie dla współczesnej cywilizacji.

 

 

 

adres: 

    Wygiełzów 17

    97-425 Zelów

sekretariat:

    tel./fax (044) 634-14-91

napisz do nas:

    szkolawygielzow@op.pl


 

 


 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj31
Wczoraj42
Bieżący tydzień178
Bieżący miesiąc111
Wszystkich56442