27
28
29
30

Dawid Malinowski na podium XXII Ogólnopolskich Masowych Biegów Przełajowych Zrzeszenia LZS

b_500_500_16777215_00_images_szkolne_aktualnosci_Wolborz_17a_DSC02010.JPG

7 października uczniowie naszej szkoły brali udział w XXII Ogólnopolskich Masowych Biegach Przełajowych Zrzeszenia LZS im.  Wojciecha Świątka w Wolbórzu.  W skład reprezentacji szkolnej weszli:

Wiktoria Owczarek.

Pogodę mieliśmy niesprzyjającą, było zimno i pochmurno. Trasę biegów wyznaczono na górzystym terenie, a finisz na stadionie Szczerbiec w Wolborzu. Rywalizacja była duża, w każdym biegu startowało kilkadziesiąt osób reprezentujących różne kluby i szkoły z całej Polski. Nasi zawodnicy biegali na dystansach 600, 800 i 1000 metrów. Wszyscy wypadli bardzo dobrze i zasługują na pochwały. Walczyli bardzo dzielnie godnie reprezentując naszą szkołę. Największy sukces   odniósł  Dawid  Malinowaski,  który  w  biegu   na    dyst. 1000 m   zajął  III miejsce  i   stanął   na   podium   wśród   najlepszych   zawodników   w   kraju w roczniku 2006.  Tempo biegu było bardzo szybkie, ale Dawid dobrze rozłożył siły i na finiszu podjął walkę o miejsce medalowe. Niespodziankę sprawił również Bartek Kędzierski, który po zaciekłej walce na ostatnich metrach zajął wysokie VII miejsce. Szkoda  tylko, że nagradzano sześciu pierwszych zawodników. Wszystkim uczestnikom biegu gratulujemy sukcesów, dziękujemy za sportową   postawę  i  wolę   walki, a  rodzicom  startujących zawodników  za  pomoc w organizowaniu transportu na zawody.