Brak wydarzeń w kalendarzu
Lipiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
23.jpg

VII Gminny Turniej Sportowo-Pożarniczy

W   dniu  23. 05. 2019 r.   w    Szkole    Podstawowej w Wygiełzowie odbył się Gminny Turniej Sportowo – Pożarniczy sponsorowany przez Fundację Rozwoju Gminy  Zelów   oraz   Radę  Rodziców  SP w Wygiełzowie. W turnieju  brały   udział reprezentacje szkół podstawowychz terenu naszej gminy. Turniej składał się z dwóch etapów. W części pisemnej zawodnicy musieli rozwiązać  test składający się z 20 pytań dotyczących  historii pożarnictwa, przyczyn powstawania pożarów, znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad   postępowania  na  wypadek  pożaru i  udzielania pierwszej   pomocy  przedmedycznej. W części sprawnościowej drużyny rywalizowały w biegu sztafetowym. Każdy z zawodników musiał pokonać na czas sprawnościowy   tor   przeszkód  złożony  ze  slalomu,  biegu po ławeczce, skoków i pełzania pod przeszkodami.

 W sportowo - pożarniczej rywalizacji zwyciężyła drużyna gospodarzy turnieju,   drugie  miejsce  zajęli   uczniowie   ze   Szkoły  Podstawowej  Nr  4 w Zelowie, trzecie – zespół ze Szkoły Podstawowej w Bujnach Szlacheckich,  czwarte – reprezentacja Szkoły Podstawowej w Kociszewie i piąte - drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Zelowie.  Mimo trudnych warunków pogodowych wszystkie drużyny osiągnęły bardzo dobre wyniki.  Za   waleczność i znajomość przepisów ochrony pożarowej otrzymały dyplomy i puchary. Po sportowych zmaganiach   zawodnicy   i   opiekunowie  zostali  poczęstowani   gorącą   herbatą i słodkimi rogalikami upieczonymi przez Panie kucharki. Kolejną atrakcją imprezy były pokazy sprzętu pożarniczego zorganizowane przez strażaków z OSP w Pożdżenicach. Strażacy opowiadali o swojej pracy oraz zaprezentowali uczniom wyposażenie wozu strażackiego. Wszyscy czekali na komendę ,,woda naprzód” i pokaz gaszenia pianą.

           Dyrektor Szkoły Podstawowej  w Wygiełzowie Pani Mariola Głowacka wraz z Radą Pedagogiczną i społecznością uczniowską serdecznie dziękują Fundacji Rozwoju Gminy Zelów i Radzie Rodziców za udzielone wsparcie finansowe, a strażakom z OSP w Pożdżenicach za ciekawy pokaz.

  

 

 

 

 

adres: 

    Wygiełzów 17

    97-425 Zelów

sekretariat:

    tel./fax (044) 634-14-91

napisz do nas:

    szkolawygielzow@op.pl


 

 


 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj31
Wczoraj42
Bieżący tydzień178
Bieżący miesiąc111
Wszystkich56442