Brak wydarzeń w kalendarzu
Lipiec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
22.jpg

Trzecie spotkanie w ramach innowacji międzyszkolnej w Łobudzicach


W piątek 22 marca 2019 roku o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej/Gimnazjum w Łobudzicach po raz trzeci spotkali się uczniowie ze SP w Wygiełzowie, SP nr 4 w Zelowie oraz gimnazjaliści ze wspomnianych już Łobudzic.

            Tematem warsztatów była Wiosna, uczucia i chemia. Wszyscy mieli założyli coś zielonego: bluzkę, spodnie, chustkę czy korale. Prócz zieleni na sobie „czarowaliśmy” także kulinarnie pod hasłem: Zielono mi – wiosna na talerzu. Efekt końcowy naszych zmagań kuchennych przeszedł najśmielsze oczekiwania. Nasze kubki smakowe oszalały podczas degustacji takich frykasów jak: zielonych naleśników z czekoladą i owocami, deseru z zielonej galaretki i owoców, zielonego sernika na zimno, babeczek szpinakowych z kremem, sałatki z ogórków z makaronem ryżowym, sałatki „gyros”, wiosennej sałatki wg przepisu Michała, sałatek z nowalijek (trzech różnych), wyśmienitych kanapek, zielonych past do chlebka, przegryzek warzywnych czy fenomenalnych soków oraz koktajli z kiwi, jarmużu i innych pyszności.

              Oczywiście nie samym jedzeniem człowiek żyje, więc zadbaliśmy także o inne zmysły podczas części naukowej pt. Dlaczego czuję, widzę i słyszę. Doświadczenia chemiczne połączone z odkrywaniem świata zmysłami przygotowała nasza wspaniała grupa młodych adeptów chemii z Wygiełzowa, natomiast wykrywanie skrobi w produktach spożywczych zaprezentowała grupa pasjonatów biologii ze SP nr 4 w Zelowie. Bawiliśmy się wyśmienicie biorąc udział w konkursach rozpoznawania zapachów, dźwięków, smaków czy kształtu nie tylko warzyw i owoców. Naturalnie wszyscy byli wygrani. W tle rozbrzmiewała muzyka o tematyce wiosennej i miłosnej, jak przystało na rozpoczynającą się porę roku. Chętni mogli zapoznać się z propozycjami literatury młodzieżowej, która także porusza sprawy uczuć i kilka tytułów zostało zapisanych przez uczestników innowacji.

             Pogoda sprzyjała rozmowom na ławeczkach przed szkołą, a atmosfera stworzona przez gimnazjalistów była wesoła i przyjazna. Dziękujemy za kolejne, miło spędzone piątkowe popołudnie i mimo zmęczenia czekamy na kolejne w czerwcu, tym razem w Wygiełzowie. Mamy nadzieję, że nasi goście wyjadą od nas równie ukontentowani jak my po odwiedzinach w SP nr 4 w Zelowie i SP/Gimnazjum w Łobudzicach. Do zobaczenia!

 

 

 

adres: 

    Wygiełzów 17

    97-425 Zelów

sekretariat:

    tel./fax (044) 634-14-91

napisz do nas:

    szkolawygielzow@op.pl


 

 


 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj2
Wczoraj17
Bieżący tydzień34
Bieżący miesiąc563
Wszystkich37447