Brak wydarzeń w kalendarzu
Maj 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
25.jpg

Dzień Bezpiecznego Internetu

 

W związku z Europejskim Dniem Bezpiecznego Internetu, który obchodziliśmy w lutym w naszej szkole przeprowadzono szereg akcji związanych z tym wydarzeniem. Uczniowie na lekcjach informatyki zostali zapoznani z zagadnieniami cyberprzemocy, bezpiecznego poruszania się w wirtualnym świecie oraz zdobyli wiedzę, jak zabezpieczyć swój komputer przed różnymi atakami z sieci. Natomiast uczniowie klas IV – VI wzięli dodatkowo udział w internetowym kursie, którego głównym celem jest zdobycie wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z sieci. Z pomocą serwisu Sieciaki.pl nauczyli się, jak należy korzystać z internetu, by unikać sytuacji niebezpiecznych, a także jak radzić sobie w sytuacji zagrożenia online. Projekt  składał się z 15 modułów. Każdy moduł poruszał inny temat dotyczący bezpieczeństwa dzieci online: kwestie prywatności, cyberprzemocy, niebezpiecznych treści, hejtu, zakupów online czy nadużywania internetu.

Po skończeniu całego kursu uczniowie zdobyli potrzebną wiedzę, dzięki której mogli czuć się bezpiecznie w sieci. Poznali również stale aktualizowany katalog bezpiecznych serwisów internetowych dla dzieci – Katalog BeSt oraz duży wybór edukacyjnych materiałów multimedialnych.

Została również przygotowana gazetka zawierająca wszystkie porady na temat bezpieczeństwa w internecie i tak bardzo ważnej w ostatnich latach kwestii cyberprzemocy.

W ramach organizacji Europejskiego Dnia Bezpiecznego Internetu nasi uczniowie obejrzeli także teatrzyk profilaktyczny o cyberprzemocy pt. „Zaplatani w sieci”.

 

 

 

 

adres: 

    Wygiełzów 17

    97-425 Zelów

sekretariat:

    tel./fax (044) 634-14-91

napisz do nas:

    szkolawygielzow@op.pl


 

 


 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj40
Wczoraj48
Bieżący tydzień195
Bieżący miesiąc957
Wszystkich35275