VII Gminny Konkurs Literacki

Czyste powietrze – zdrowe i szczęśliwe życie

I.  Organizatorzy konkursu: Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Wygiełzowie (osoba odpowiedzialna: Anna Kamińska-Rogala).
II. Cele konkursu:

•  zachęcenie miłośników pisania do prezentowania własnych umiejętności,
  •  popularyzowanie twórczości literackiej dzieci i młodzieży,
  •  rozwijanie wrażliwości i wyobraźni,
  •  propagowanie działań proekologicznych,
  •  uświadomienie zagrożeń płynących z zanieczyszczonego środowiska.

III. Adresaci konkursu:

• uczniowie szkół podstawowych kl. IV - V (3 najlepsze opowiadania w szkole);
  • uczniowie szkół podstawowych VI – VII (3 najlepsze opowiadania lub listy oficjalne w szkole).

IV. Zasady uczestnictwa w konkursie:

•  Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie na adres organizatora utworu własnego ucznia (opowiadania lub listu oficjalnego) o tematyce dotyczącej zagrożeń
     płynących dla świata istot żywych (ludzi, zwierząt czy roślin) z zanieczyszczonego powietrza. W opowiadaniu dopuszcza się postacie lub zdarzenia fantasy. Praca pisemna
     nie powinna przekraczać jednej strony A4 (czcionka „Times New Roman”, 12, interlinia 1,5).
  •  Jeden autor może nadesłać maksymalnie jeden utwór: opowiadanie lub list oficjalny. Utwór należy oznaczyć godłem lub pseudonimem. Do prac z danej szkoły należy dołączyć zaklejoną kopertę, zawierającą dane personalne (imię, nazwisko, wiek uczestników konkursu, adres i numer telefonu szkoły oraz imię i nazwisko opiekuna uczniów). Praca nie może zawierać żadnej informacji identyfikującej jej autora. W liście oficjalnym prosimy o zmianę (wymyślenie) niezbędnych danych.

V. Termin składania prac: prace należy składać do 20 kwietnia 2018 r. w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Wygiełzowie lub wysłać na adres: Wygiełzów 17, 97-425 Zelów.

VI. Prace zostaną ocenione przez komisję powołaną przez Dyrektora SP w Wygiełzowie. Organizator nie zwraca prac złożonych na konkurs i zastrzega sobie prawo do wykorzystania utworów konkursowych, np. w celu publikacji.

VII. Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora i WFOŚiGW w Łodzi w każdej grupie wiekowej oraz każdym gatunku literackim.

VIII. O wynikach konkursu poinformujemy telefonicznie oraz na stronie internetowej szkoły do 27 kwietnia 2018 r.

IX. Kontakt:

•  sekretariat szkoły – tel. 44 634 14 91;
  •  Anna Kamińska-Rogala – tel. 604 089 640.

DzisiajDzisiaj1961