ZA NAMI XVIII GMINNY KONKURS LITERACKI!
W tym roku motywem przewodnim były niezwykle głębokie słowa: „Łzy nie są oznaką słabości, lecz dowodem, że nasze serce nie wyschło i nie stało się pustynią”. Wydarzenie zorganizowaliśmy w ramach uroczystych obchodów Dnia Patrona Naszej Szkoły – Marii Konopnickiej. Ilość przesłanych prac przerosła nasze najśmielsze oczekiwania! Dotarło do nas bardzo dużo pięknych, dojrzałych i niezwykle poruszających utworów. Jury miało ogromny orzech do zgryzienia i stanęło przed niezwykle trudnym wyborem. Każdy wiersz był wyjątkową opowieścią o wrażliwości i ludzkim sercu. Po długich naradach udało się jednak wyłonić laureatów w dwóch kategoriach wiekowych!
KATEGORIA: KLASY 4-5
I miejsce: Szymon Mielczarek SP w Wygiełzowie
II miejsce: Kevin Dobieszek Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Zelowie
III miejsce: Lena Kurzydlak Szkoła Podstawowa nr 2 w Zelowie
Wyróżnienie: Franciszek Tosik Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Zelowie
KATEGORIA: KLASY 6-8
I miejsce: Natalia Krawczyk SP w Wygiełzowie
II miejsce: Nicola Marciniak Szkoła Podstawowa w Kociszewie
III miejsce: Kornel Kazimierczak Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Zelowie
Wyróżnienia: Lena Błaszczyk SP w Wygiełzowie i Katarzyna Karczewska Szkoła Podstawowa w Łobudzicach
Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz wyróżnionym! Dziękujemy każdemu uczestnikowi za odwagę do podzielenia się swoją twórczością, a wszystkim szkołom za udział. Pokazaliście, że Wasze serca są pełne empatii i poetyckiej wrażliwości. Słowa Marii Konopnickiej żyją w Waszych pięknych tekstach!























