SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE DOTYCZĄCE ZAGROŻEŃ WSPÓŁCZESNEJ MŁODZIEŻY
W dniu 28.05.2026 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne przeprowadzone przez przedstawicielkę Wydziału do spraw Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie Panią Małgorzatę Ratajczyk. Obecny był również nasz Dzielnicowy asp. szt. Jarosław Woźniak. Podczas spotkania uczniom klas VII i VIII przybliżono tematykę przemocy rówieśniczej, hejtu oraz zachowań świadczących o demoralizacji nieletnich. Omówiono konsekwencje niewłaściwych zachowań, zarówno w środowisku szkolnym, jak i poza nim, ze szczególnym uwzględnieniem cyberprzemocy i odpowiedzialności za publikowane treści. Prowadzący poruszyli również zagadnienia związane z prawem karnym nieletnich, wskazując możliwe skutki prawne wynikające z naruszania norm społecznych i prawa. Zajęcia miały na celu zwiększenie świadomości uczniów, kształtowanie właściwych postaw społecznych oraz uwrażliwienie na konsekwencje podejmowanych działań.























